222942010
  •    Багато з нас мріють про власний будинок - затишний, теплий, але побудувати такий будинок мрії не легко. Банальне  фінансове питання стає каменем спотикання, адже витрати на матеріали і оплату роботи майстрам значні, та й опалювати будинок завжди коштує недешево.
      І ось тут доречно згадати про мешканців  північних країн, які вже давно будують і з задоволенням живуть в будинках з дерева, а саме в каркасних будинках. Такі житлові будівлі вважаються енергоефективними, і витрачають  енергії на 20-30% менше, ніж звичні нам цегляні або блокові будинки. Фінансова доступність матеріалів, легкість конструкцій і простота збірки - все це безумовно робить каркасні  будинки все більш привабливими. Побудувати такий будинок з бруса можна в рекордно короткі терміни 1-4 місяці. Справитися з цим завданням можна без залучення майстрів, якщо мати докладну інструкцію для складання кожного вузла. А ось проект такого будинку з бруса краще замовити у фахівців.

      Що ж таке каркасний будинок?

      Каркасний будинок - це особливий вид жорстких конструкцій, де всі несучі деталі тісно пов'язані між собою. Після вибудовування такої конструкції її заповнюють теплоізоляцією, наприклад, базальтової мінватою, а потім обшивають оздоблювальними матеріалами.
      Існують дві технології побудови каркасних будинків - канадська і фінська (скандинавська).
      Для канадської технології  характерні обшивка стін плитами OSB, обов'язкова гідроізоляція, підлогу  роблять  з вологостійкої фанери.
      У скандинавській технології можна обійтися без гідроізоляції, для стін і підлоги використовують дерево, а стіни обшиваються профільованим брусом, дошками, які можна забарвити в будь-який колір. На матеріалі спеціально піднімають ворс, що дає можливість краще вбратися фарбі, потім дерево знежирюють і грунтують, а після висихання покривають фасадними лакофарбовими складами, стійкими до атмосферних  опадів та  вологи. Такий зовнішній вигляд зберігається на довгий час.

       Отже, плюси каркасних будівль:

            Швидкий темп зведення будівлі
            Низька теплопроводність, а значить такий будинок дуже теплий
            Маленький вага конструкції. Під такі будинки не потрібен глибокий фундамент
            Каркасні будинки можна зводити і взимку, і влітку, в будь-яку пору року
            Бюджетність
           Легкість складання конструкцій
           Можливість поліпшеної  ізоляції стін

       При великій кількості незаперечних переваг каркасних будинків все ж існують і мінуси:

          Задуха в приміщеннях, якщо немає примусової вентиляції
          Каркасні споруди менш стійкі до буранів  і сильного вітру
          Можливі ворожі набіги термітів і мурах, від яких доведеться рятуватися антисептиками і  спеціальними приманками
          Дерев'яні конструкції більше схильні до проникнення  води
          Якщо деревина просякнута спеціальними розчинами, то небезпека пожежі не висока, але вона все-таки є
          У таких будинках зробити перепланування вже майже неможливо

      Ось і все, що коротко і оглядово можна розповісти про каркасні будинки. В інтернеті можна знайти докладні грамотні покрокові інструкції по кошторису, добірці матеріалів і технологіях зведення таких будинків. А вже будувати такий будинок чи ні вирішувати тільки вам! Придбати необхідні вам пило- і стройматеріали можливо в нас в "Пенодом"






    Залишити коментар

    Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь для перегляду