222942010
  • Дерев'яний брус - це пиломатеріал товщиною 100 мм і більше, прямокутного або квадратного перетину, довжиною,  що в декілька разів перевищує ширину.

    Виготовляються бруси з пиловочних колод. Можуть бути вже готовою до застосування будівельною одиницею (зведення стін, каркасів), або елементом для створення балок, ферм, опорних стойок, настилів, обрешетувань, інших несних і захищаючих конструкцій в малоповерховому будівництві житлових і громадських будівель. Але якщо ваша фантазія готова на експерименти, то з бруса можна творити і майже витвори мистецтва. Чому ні?

    Та все ж повернемося від польотів фантазії до сухих цифр і характеристик.

    Брус виготовляється переважно з деревини хвойних порід - сосни, ялини, модрини, ялиці, кедра. У дерев'яних конструкціях листяні породи використовуються в основному тільки для нагелів, подушок, вкладишів і інших відповідальних деталей.

    По структурі бруси розділяють на цілісні і клеєні.

    Клеєні - складені із спеціально підготовлених дощок (ламелей). Такий брус проходить складніші етапи, зате в результаті стає найміцнішим з усіх дерев'яних брусів (міцніше цілісного на 50-70%)

    Якщо інші види пиломатеріалів характеризуються як обрізи і необрізи, то стосовно бруса міра обпилювання сторін "вимірюється" кантами:

    • брус з двома кантами - оброблені дві протилежні пласти, ще дві сторони залишені у вигляді зроблених з колод закруглень;
    • брус з трьома кантами - має три подовжньо оброблені поверхні;
    • брус з чотирма кантами - це брус в звичному його розумінні, що має площини з усіх чотирьох сторін.

    По рельєфу поверхонь бруси класифікуються як

    • Прості (непрофільовані) - з рівними подовжніми пластями і кромками;

    • Профільовані - мають з двох протилежних сторін пази і гребені, лицьові сторони - ідеально гладкі завдяки струганню або фрезеруванню поверхні.

         Профіль бруса різної геометрії дозволяє збільшити площу зіткнення вінців, при цьому щільність прилягання брусів така, що вони утворюють нерозривний монолітний масив. Підвищується жорсткість стіни, захищеність від продування, попадання опадів, промерзання.

          Переважна для цілісного бруса довжина - 6 м, діапазон же складає від 2 до 9 м. Оскільки клеєний має збірну конструкцію, у тому числі і по довжині, то його протяжність може досягати 18 м. За розміром поперечного перерізу бруси зазвичай бувають (мм) :

    • Завтовшки 100, 125, 150, 175, 200, 250
    • Шириной від 100 до 275

    Здатність дерев'яних виробів протистояти руйнуванню залежить від сорту, площі перерізу, умов експлуатації, від породи деревини, виду, напряму і тривалості навантаження. Теплозахисні властивості бруса покращуються зі збільшенням його товщини і зменшуються з підвищенням вологості. Брущата стіна завтовшки 10 см порівнянна з півметровою цегляною стіною.

    Перепади температур, поперемінне вбирання і випар вологи деревиною приводять то до розбухання, то до усихання і, як результат - зміна розмірів, поява деформацій скручування (гвинт, вигинання), розтріскування бруса. Сухий матеріал набагато менш схильний до змін об'єму, але пересушування також може обернутися схожими негативними наслідками.

    Підвищення вологості, температури, відсутність повітрообміну може привести до появи плісняви, гнилизни, грибка, біоушкоджень. Для дезинфекції деревина обробляється антисептиком, як окремих брусів у виробничих умовах, так і після зведення стін. Поширення червоточини - поразок деревогризними комахами - запобіжить просочення або обкурювання деревини інсектицидами. Конструкції, зіпсовані будинковим грибком, не ремонтуються, а підлягають заміні.

    Вогнестійкість група Г. Деревина має середню горючість і слабке димоутворення. Відноситься до горючих матеріалів - для захисту від займання використовують антипирены. Межа вогнестійкості дерев'яних стін і перегородок завтовшки 15 см (обштукатурених з обох боків) - 45 хвилин.

    Переваги дерев'яного бруса

    • Висока механічна міцність, пружність у поєднанні з малою об'ємною масою;
    • Відмінні теплоізолюючі якості - дерев'яний будинок здатний тримати в 6 разів більше тепла, ніж цеглина, і в 1,5 разу, ніж пінобетон;
    • Екологічний, "дихаючий" матеріал - у будинках з бруса завжди комфортний мікроклімат;
    • Брус менш схильний до розтріскування, ніж колода, оскільки при знятті кантів видаляють більше рихлої деревини, залишаючи жорстку частину колоди, просочену смолою;
    • Брус стоїть дешевше за оцилиндрованного колоду за рахунок простішого виготовлення;
    • Профільовані і клеєні бруси не вимагають додаткової обробки;
    • Недовгий час складання будинків з бруса: дачу 48 м² можна завершити за 3 тижні;;
    • Естетичність зовнішнього вигляду.

    Недоліки бруса з дерева

    • Необхідно захищати стіни з непрофільованого бруса обробними матеріалами, інакше велика вірогідність попадання води в шви між брусами. Вона витіснить з деревних мікропор повітря - природний і найефективніший утеплювач, значно погіршуючи теплоізолюючі властивості дерева.
    • Схильність, особливо цілісного бруса, утворенню тріщин (успішно усувних, втім, затиранням спеціальними мастиками). Клеєні бруси позбавлені цього недоліку завдяки висушуванню в процесі виготовлення, хоча і втрачають при цьому в повітропроникності.
    • Анізотропія деревини - багато показників різняться залежно від напряму: теплопровідність, міцність, паропроникність не однакові уподовж або упоперек волокон.
    • Застосування брущатих конструкцій має обмеження по температурі навколишнього повітря - їх не можна експлуатувати в умовах тривалого нагріву при температурі навколишнього повітря вище 50 °З для конструкцій з неклеєної і 35°З - з клеєної деревини.

         Чи підійде він вам для будівництва - вирішувати тільки вам! А купити дерев'яний брус ви можете у нас - ТОВ "Пенодом". Ми зробимо усе можливе, щоб ви залишилися задоволені укладеною угодою



    Залишити коментар

    Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь для перегляду